Strona główna · Dlaczego warto robić ankietę? · Walory ankiet przez Internet

Dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach nowoczesna, myśląca o swojej przyszłości firma przede wszystkim powinna zbierać informacje o rynku, swoich aktualnych i potencjalnych klientach, zmianach ich gustów. Wprowadzenie na rynek nowego produktu bądź usługi również wiąże się z koniecznością badania potencjału sprzedaży.


Jak było?

Badania ankietowe, standardowo przeprowadzane przez firmy na papierowych kwestionariuszach generują wiele możliwych do ominięcia kosztów. Prześledźmy pokrótce cały proces od momentu zaprojektowania ankiety po otrzymanie opracowanych jej wyników. Pracownik, bądź ich zespół opracowuje pytania ankietowe tworząc z nich odpowiedni kwestionariusz, który odpowiednio opracowany graficznie jest drukowany w dużej ilości egzemplarzy. Następnie potrzebny jest ktoś, kto zajmie się dotarciem z kwestionariuszem do ankietowanych. Wypełnione arkusze ankiet należy następnie odpowiednio zakodować i wprowadzić do programu komputerowego. Kolejny krok to opracowanie danych zakodowanych w programie w formie raportu z badania. Wielu z tych kroków można uniknąć lub zminimalizować ich koszt korzystając z platformy e-Inquiry oferującej ankiety online.


Jak będzie? Jak to działa?

Po wprowadzeniu pytań ankietowych na platformie e-Inquiry system buduje kwestionariusz gotowy do wypełnienia. Dostęp do niego udostępniany jest w formie linku, który wysyłasz do swoich Respondentów. Mogą oni w każdej chwili wypełnić stworzoną przez Ciebie ankietę. Jej wyniki przetwarzane są na bieżąco dając Ci możliwość wglądu. Po zakończeniu badania otrzymujesz całościowy raport. Prawda, że proste? Podsumowując, wykonywanie ankiet przez Internet jest opłacalne szczególnie finansowo, ze względu na:

- minimalizację kosztów (brak kosztów papieru, druku, wprowadzania danych czy zaangażowania zespołu pracowników);
- ekologiczność (mniejsze zużycie papieru w firmie);
- brak konieczności zakupu dodatkowych oprogramowania czy sprzętu;
- dostęp do wyników ankiety w czasie rzeczywistym;
- profesjonalny i bezawaryjny system obsługi badania;
- wygodę dla ankietowanych (wypełniają ankietę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie)
- i wreszcie możliwość dalszej obróbki danych.

Ponadto Państwa firma będzie się kojarzyć klientom i innym ankietowanym z nowoczesnością i otwartością na nowe technologie.